Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir

58
Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir

Kredi ürünleri ve kredi kartı ürünlerine banka kanalıyla sahip olabilmek için kişilerde kredi notu değeri aranmaktadır. Kredi notu değeri iyi olan kişilerin kolaylıkla alabildiği kredi ve kredi kartı türlerinde bir çok önem arz eden işlemler vardır. Bunlardan birisi başvuru esnasında bankacıların incelemiş olduğu kredi puanı değeridir. Kredi notu puanı olarak bilinen bu uygulama findeks.com üzerinden sağlanabilmektedir. Findeks.com üzerinden yapılan sorgulama işlemlerinde kişilerin karşısına çıkan kredi notu değeri her zaman geçerli olan bir değerdir.

Kredi notu nasıl sorgulanır ?

Kredi notu sorgulama işleminde alınan kredi notu değerinin güncel olup, olmaması oldukça önem arz eden konulardır. Dolayısıyla findeks bu konuda kişilere kredi notu sorgulama işlemlerini online olarak yapmasına olanak sağlamaktadır. Kredi notu sorgulama, kredi sicili sorgulama gibi işlemler 4,5 TL ila 9 TL arasında sağlanabilmektedir.

Kredi puanı nasıl yükselir ?

Kredi notu puanının normal şartlarda yükselmesini sağlayan işlemler tamamen kişilerin elindedir. Kişilerin kullanmış oldukları kredi ürünleri veya kredi kartı ürünlerinde bankanın vermiş olduğunu vaatlere muhakkak uyması gerekmektedir. Banka taahhütlerine uymayan kişilerin bu konuda her zaman kredi notu değeri kaybedileceği gibi kişilerin tekrar bankacılık işlemi yapabilmesi de oldukça zor olacaktır. Bu sebeple alınacak olan kredilerin karşılığı muhakkak zamanında ödenmelidir. Kredi kartlarında ise asgari ücret ödemesini yapmaktan bizzat uzak durmak kredi notu puanının yükselmesine sebebiyet vermektedir.

Kredi notunda kredi kartının önemi

Bankacılık işlemlerinde ihtiyaçlarına göre kredi kartı almayan ve her bankadan kredi kartı hesabı alan kişilerinde kredi notu değeri her zaman düşüktür. Bu konuda en önemlisi çok kredi kartı kullanmak değil az kredi kartı kullanmak ve bu konuda en iyi kredi kartı limitine sahip olmak yeterlidir. Bu sebeple çok kredi kartına sahip olmak direkmen kredi notu değerini düşürdüğü gibi yükselmesine sürekli mani olan konuda her zaman budur. Bu sebeple kişilerin kredi kartı sayılarını analiz etmelerinde ve kullanmadıkları kredi kartını banka kanalı ile kapattırmalarında ciddi anlamda fayda vardır.

kredi notu nedir kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Kredi_notu

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen adınızı yazın