Kredi Kartı Puanının Kullanılabileceği İnternet Siteleri

29
kredi karti puani kullanma
puan kullanilan internet siteleri

Kredi kartı puanı ile alışveriş yapmak birçok açıdan kart sahiplerine avantaj sağlar. Özellikle bankaların kart müşterisi sayısını artırmak için başlattığı bu uygulamalar sayesinde yapılan birçok farklı alışveriş sonrasında kart hesabına puan birikmektedir. Biriken bu para puanlar ile birçok farklı anlaşmalı üye işyerleri ve internet siteleri üzerinden puanla alışveriş fırsatı sağlanmaktadır. Bu sayede hem alışverişler daha karlı hem de bedavaya gelebilir. Kredi kartının sahip olduğu özelliklere göre mil ve puan kazanılmaktadır. Buna göre karta tanımlanan miller ile uçak bileti bedavaya bile getirilebilir.

Biriken diğer puanlar ise benzer şekilde birçok farklı sektörde ürün ve hizmet için tercih edilebilir. Kredi kartı puanın kullanılabileceği internet siteleri günümüzde e – ticaret alanında yaşanan gelişmelerin ardından çok daha avantajlı şekilde alışveriş fırsatı sağlamaya başlamıştır.

İnternet Sitelerin Kredi Kartı Puanı Kullanma Şartları

Kredi kartı puanı kullanım şartları sağlanması halinde kartınıza geçmiş dönem harcamalarınızdan eklenen puanlarlar ile alışveriş yapmanız mümkündür. Bunun için ilk olarak banka ve alışveriş sitesi arasında anlaşma yapılmış olması gerekir. Genel anlamda banka ve internet sitesi veya işletme arasında bir anlaşma olması durumunda herhangi bir şart aranmaz. Ancak bazı siteler tarafından toplam mil veya puanların kullanımı için harcama yapılacak ürün veya hizmetin toplamından az olmamasını şart koşmaktadır.

Kredi Kartı Puanı İle Hangi Sitelerden Alışveriş Yapılır?

kredi karti puani kullanma sartlari
kredi karti puani kullanilan internet siteleri

Kredi kartı puanı ile alışveriş yapabileceğiniz pek çok farklı internet sitesi mevcuttur. Kredi kartı türüne ve bankaya göre söz konusu sitelerin sağladıkları hizmetlerde değişiklik göstermektedir. İnternet sitelerinin bankalar ile anlaşması olması durumunda birçok ürünü mevcut kredi kartı puanlarınız ile satın alabilir ve geçmiş alışverişlerinizden elde ettiğiniz puanlar sayesinde ücretsiz alışveriş yapabilirsiniz. Buna göre kart puanı ile alışveriş yapmak için:

  • N11.com: Axess, Bonus, Car Finans, Paraf
  • E – Bebek: Axess, Bonus, Card Finans, Paraf
  • Hepsiburada: Advantage, Axess, Bonus
  • Migros.com: Bonus, World Kart
  • Çiçeksepeti: Card Finans
  • Koçtaş: Card Finans, Maximum
  • Gittigidiyor: Bonus, World Kart, Axess

Mil Puanı İle İnternet Alışverişi Yapılabilir Mi?

Mil puan ile uçak bileti alımının dışında bazı kredi kartı türlerine ve bankalara göre ürün alışverişi de yapılabilmektedir. Her alışverişte ve uçak bileti alımlarınız için biriken mil puanlar ile bir uçak biletini bedavaya getirebilir veya anlaşmalı firma veya internet siteleri üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Türkiye’de faaliyet gösteren birçok farklı bankanın kredi kartlarında mil puan kazanma fırsatı sunulmaktadır. Biriken mil puanlarınızın ile sadece uçak bileti değil aynı zamda anlaşmalı iş yerleri ve siteler üzerinden alışveriş yapma imkanı da elde edilmektedir. Kredi kartı puanının kullanılabileceği internet siteleri aracılığıyla tüm harcamalarınızı daha ucuza getirebilirsiniz.

Ayrıca diğer konumuz konut alımında emlakçı komisyonu hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Kredi Kartı Puanı ve Mil Nasıl Öğrenilir?

Kredi kartı puan sorgulama işlemleri mobil veya internet bankacılığı aracılığıyla öğrenilebilir. Öte yandan banka ile iletişime geçerek mevcut puanlarınızın durumu hakkında daha detaylı bilgi edinmeniz mümkündür. Kredi kartı kullanımının yaygınlaşması ve internet alışverişlerine olan ilginin artmasının ardından puanların kullanım alanları da bankalar tarafından genişletilmeye başlamıştır. Kredi kartı puanının kullanılabileceği internet siteleri üzerinden alışveriş yaparak biriken tüm puanlarınızı değerlendirebilir ve bu sayede en az bir alışverişi bedavaya getirebilirsiniz. Kredi kartı puanlarının yanı sıra mil puan sorgulama ve harcama işlemleri için de aynı yöntemler izlenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen adınızı yazın