Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

69
Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hepimizin en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi kredi kartı aidatı, bir diğeri ise hesap kesim işletim ücretidir. Hatta bazen siz farkında olmadan kesilen ücretleri topladığımızda ortaya muazzam bir meblağ çıkıyor. Sizin için de bu sorun oluyor ve hesap işletim ücreti vermemek istiyorsanız yazımızı okumanızda fayda var.Gelin hep birlikte Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar hangileri öğrenelim.

Finansbank

Finansbank’ın kısa sürede büyük ilgi gören Enpara uygulaması ile havale, EFT ve hesap işletim ücreti ödemenize gerek yok. Başvuru için de ayrıca bankaya kadar gitmeniz gerekmiyor; online banka hesabı açmak mümkün. Başvuru sonucunda bir müşteri temsilcisi adresinize kadar geliyor, gerekli işlemleri yapıyor ve debit kartınızı da teslim ederek hesabı açıyor.

Garanti Bankası

Garanti Bankası’nın mobil uygulaması olan iGaranti ile hesap açanlar hesap işletim ücreti ödemiyorlar. Bazı kampanya dönemlerinde ise ücretsiz havale ve EFT göndermek de mümkün.
Ayrıca banka hesabınızdan herhangi bir faturanıza otomatik ödeme talimatı verdiğiniz yine garanti bankası sizden hesap işletim ücreti almıyor.

ING Bank

ING Bank, Günlük Paket ile hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında en dikkat çeken uygulamalardan birisine sahip. Günlük paket sayesinde hiçbir zaman hesap işletim ücreti ve kart aidatı ödemiyor, havale ve EFT işlemlerini ücretsiz yapabiliyorsunuz. Ayrıca otomatik ödeme talimatı verdiğiniz takdirde ödenen fatura tutarlarının %2’si kadar da bonus alıyorsunuz.

Dikkat! Otomatik ödeme talimatında bonus alabileceğiniz maksimum fatura aylık 500 TL. Örneğin aylık 1000 liralık bir ödeme yapılmışsa 500 TL üzerinden %2, yani 10 TL bonus alabilirsiniz.

Yapı Kredi

Finansbank’ın Enpara ile yakalamış olduğu başarıya duyarsız kalmayan Yapı Kredi de Nuvo ile mobil bankacılığa ilk adımını attı. Nuvo ile hesap işletim, havale ve EFT ücretlerini ödemeden tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı olunan bir çok kurumdan yapılan alışverişlerde ve otomatik ödeme talimatlarında %10’a varan bonus imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

HSBC Bank

HSBC Bankası müşterileri, ya da ilk defa hesap açacak olanlar Büyük Adım hesabı açtırarak 3 adet otomatik ödeme talimatı verirlerse Havale ve EFT ücretlerinin yanında, hesap işletim ücreti ödemeden de bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk, hiçbir koşul öne sürmeksizin müşterilerinin hiç birisinden hesap işletim ücreti almıyor. Ancak EFT ve havale ücretleri için banka ile görüşmeniz gerekiyor.

İş Bankası

İş Bankası hesap işletim ücreti almamak için en az 2 adet otomatik ödeme talimatı yapılmasını şart koşuyor. Bunun yanında 28 yaş altı üniversite öğrencileri için de hesap işletim ücreti yok.

Enpara (Finansbank)

Finans bankı sadece İnternet bankacılığı kanadı olan enpara’da yıllık hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında. Enparanın en ilgi çeken sıra dışı özelliği ise EFT,HAVALE gibi para transferlerine de ücret kesmemesi.Ayrıca ayda bir kere olmak üzere herhangi bir bankanın atm sinden ücretsiz para çekebiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen adınızı yazın