Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar Listesi

13
havale ve eft ucreti ne kadar
havale ve eft saatleri

Havale ve EFT ücreti talep etmeyen bankalar, genellikle online kanalları hizmete sunmaktadır. Havale ve EFT ücreti almayan bankaların isimleri, aşağıdaki listede bulunmaktadır:

 • Enpara.Com
 • Cepte TEB
 • Albaraka Türk
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Fibabanka
 • Kuveyt Türk Senin Bankan

Belirtilen bankalara ait mobil bankacılık ve internet bankacılığı sistemleri üzerinden, ücretsiz şekilde EFT ve havale işlemi yapılmaktadır. EFT ve havale para transferi uygulamalarının özellikleri ve bu işlemler hakkında merak edilenler, yazı içerisinde tüm detaylarıyla ele alınmıştır.

EFT ve Havale İşlemlerinin Özellikleri Nelerdir?

havale ve eft saati
havale ve eft nasil yapilir

Para transferi işlemlerinde kullanılan EFT ve havale yöntemleri, belirli şartlarla gerçekleştirilmektedir. EFT ve havale işlemlerinin özellikleri, aşağıda detaylıca açıklanmıştır:

 • Havale işlemleri, aynı banka içerisindeki farklı bir hesaba ya da kişilerin ikinci hesabına para transferi yapmak amacıyla kullanılmaktadır.
 • EFT işlemleri, farklı bankalardaki şahsi hesaba ya da farklı bir kişiye ait hesaba para göndermek amacıyla kullanılmaktadır.
 • Bankaların şubelerinden, bankamatiklerinden, müşteri hizmetlerinden, internet bankacılığı sisteminden ve mobil bankacılık uygulamasından, EFT ve havale işlemleri gerçekleştirilebilir.
 • EFT işlemleri ücretli olurken, havale işlemleri tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.
 • EFT işlemleri için alınan ücretler, her 1000 TL için artış göstermektedir.
 • EFT işlemlerinin gerçekleştirildiği ortamlar, alınacak ücretleri etkilemektedir. En yüksek EFT ücreti banka şubelerinden alınırken, en düşük EFT ücretlendirmesi internet ve mobil bankacılık sistemleri üzerinden gerçekleştirilmektedir.
 • Hava işlemleri için zaman ve gün sınırlaması bulunmazken, EFT işlemleri belirli günlerle sınırlandırılmıştır.
 • Hafta sonları, resmi tatiller, idari tatiller ve dini bayramların ilk günlerinde, EFT transferi için talimat verilmemektedir. Ayrıca akşam saat 17.00’dan sonra, EFT işlemi yapılmamakta ve talimatlar ilk iş gününe ertelenmektedir.
 • 17.00’dan sonra yapılan EFT talepleri, bir sonraki iş gününde gerçekleştirilir.

Hava ve EFT işlemleri, ortalama 20 dakika içerisinde tamamlanacaktır. İşlemlerin iptali için 20 dakikadan önce talep oluşturulması gerekir. Gönderilen tutarlar, banka tarafından geri alınmayacaktır.

Enpara Ücretsiz EFT İşlemlerinin Detayları Nelerdir?

Enpara EFT işlemleri için bankaya ait online ve mobil bankacılık sistemlerinin kullanılması gerekir. Enpara mobil uygulaması indirilerek ya da www.enpara.com.tr adresine müşteri girişi yapılarak, EFT ve havale işlemleri için talimat oluşturulabilir. Banka uygulamasına giriş yapmak için T.C. kimlik numarası ve bankacılık şifresi kullanılmalıdır. Sistem girişi yapıldıktan sonra “Para Transferi” bölümü açılmalı ve yapılmak istenen işlem belirlenmelidir. Para gönderilmek istenen Iban numarası girildikten sonra, gönderilecek tutar belirlenmeli ve işlem onaylanmalıdır.

Cepteteb Ücretsiz EFT Ve Havale İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cepteteb para transfer işlemleri için bankanın internet sitesi ya da mobil uygulaması kullanılmalıdır. T.C. kimlik numarası ve bankacılık şifresiyle giriş yapıldıktan sonra, para transferi bölümünden EFT ya da havale seçenekleri tercih edilmelidir. Gönderim yapılacak hesaba ait IBAN numarası ve hesap sahibinin isim soy isim bilgileri girildikten sonra, gönderilecek tutar da belirlenmeli ve işlem onaylanmalıdır.

En Yüksek İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Limitleri ve Şartları hakkında yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İNG Bank Ücretsiz EFT ve Havale İşlemlerinin Detayları Nelerdir?

İNG mobil EFT işlemleri, tamamen ücretsiz şekilde gerçekleştirilmektedir. İNG internet sitesi ya da mobil bankacılık üzerinden, bankacılık şifresiyle sistem girişi yapılmalıdır. “Para Transferi” seçeneğine tıkladıktan sonra, EFT ya da havale seçeneklerinden bir tanesi tercih edilmeli ve para gönderilmek istenen hesabın IBAN bilgileri girilmelidir. Gönderilmek istenen bakiye belirlendikten sonra, EFT ya da havale işlemlerinin tamamlanması için onay verilmesi yeterli olacaktır. İNG Bank ücretsiz EFT işlemleri için gün içinde talep oluşturulması ya da ertelemeli EFT talimatı verilmesi gerekecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen adınızı yazın