Bankalar Kredi Başvurusunda Nelere Dikkat Eder?

48
Bankalar Kredi Başvurusunda Nelere Dikkat Eder?

Bankalar bireylerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için imkanlar sağlamaktadır. Ev almak isteyenler için konut kredisi, araç almak isteyenler için taşıt kredisi yada farklı harcamalar için ihtiyaç kredisine sahip olabilmeniz mümkün.  Bu kredileri kullanabilmek için sadece  bankaya giderek kredi başvurusu yapmanız yeterli olacaktır. Bir bankanın size kredi verebilmesi için göz önünde bulundurduğu kriterler mevcut.

Bankalar Kredi Başvurusunda Nelere Dikkat Eder?
Bankalar Kredi Başvurusunda Nelere Dikkat Eder?

Bankalar kredi verirken nelere dikkat eder ?

→ Kredi kullanabilmeniz için sigortalı bir işte çalışmalısınız.

→ Onaylı gelir belgenizi bankaya sunmanız gerekir.

→ Gerekli tüm belgeleri tamamladığınızda kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bankaların kredi verme şartları nelerdir ?

Eğer konut kredisi kullanmak istiyorsanız, satın alacağınız evin eksper tarafından incelenmesi ve konuta değer verilmesi gerekir. Konut için belirlenen değerin % 75’i size kredi olarak verilmektedir. Kalan miktarı siz ödemelisiniz. Diğer kriter ise bireyin daha önce kredi kullanıp kullanmadığıdır.

Eğer daha önce kullandığı bir kredi mevcut ise banka bu krediye ait ödemeleri incelenmektedir. Bu kredi ödemelerinde büyük aksamaların bulunması, yasal takip olması ve konunun avukata kadar ulaşması kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır. Buda yeni kredi kullanma olasılığınızı oldukça düşürecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen adınızı yazın