Banka borcundan dolayı haciz gelirmi

62
Banka borcundan dolayı haciz gelirmi

Bankalardan almış olduğumuz kredi ya da kredi kartlarına yapmamız gereken ödemeleri geciktirdiğimiz söz konusu olan bu borçlar yasal takibe düşmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalan kişiler sahip oldukları banka borçlarından dolayı işyerlerine haciz gelir mi diye tedirginlik yaşamaktadır. Çünkü bankalar normal şartlarda tahsil edemedikleri borçları icra yolu ile almaktadır.Peki Banka borcundan dolayı haciz gelirmi gelin bunu öğrenelim.

Banka ne zaman haciz işlemini başlatır ?

Bu konu ile ilgili olarak sıkıntılar yaşamakta olan kişilere belirtilmesi gereken en önemli şey söz konusu olan bu icra işleminin bankalar tarafından uygulanmakta olan en son yöntem olduğudur. İş bu aşamaya gelene kadar bizim için pek çok farklı yol ve çözümler bulunmaktadır. Bankaya olan borçlardan dolayı iş yerimize icra gelmesi durumundan önce yaşanacak olan gelişmelerden bahsetmemiz gerekir ise, ilk aşamada gecikmekte olan borcumuza yönelik bizi uyarmak adına bankalar tarafından aranmamız söz konusu olacaktır.

Banka haciz için bizi ne zaman arar ?

Borçlu olduğumuz bankada çalışmakta olan bir görevli bizi arayarak ödenmemiş olan taksitlerimiz için bizi uyarmakta ve eğer talep eder isek söz konusu olan borcumuzu yapılandırma yapabileceklerini söylemektedir. Söz konusu olan bu yapılandırma işlemini gerçekleştirir ve yepyeni şartlara sahip olan kredimizi düzenli olarak öder isek bahsi geçen bu icra sürecine maruz kalmayız.

Banka borcu için yapılandırma nasıl yapılır ?

Ancak yapılandırma işlemine rağmen ödemelerimiz yine aksar ve düzensiz olur ise bu sefer banka yetkilileri bizi uyarmaksızın borcumuzu direk banka tarafından görevlendirilmiş olan avukatlara yönlendireceklerdir. Bu sefer de bankanın yetkilendirdiği avukat bizimle iletişime geçecek ve eğer ödemeyi hemen yapar isek tarafımızca ödenmesi gerekmekte olan avukatlık parası konusunda indirim yapacağını belirtecektir. Yine bu aşamada ödeme yapmamız durumunda söz konusu olan problem çözülecektir. Ancak ödeme yapma durumu burada da geçerli olmaz ise bu sefer söz konusu olan avukat birkaç icra memuru ile sahip olduğumuz eve ve iş yerine gelerek banka borcu yerine alınabilecek eşyaların listesini yapmaktadır.

Söz konusu olan bu durumların tümünü değerlendiremez ve sahip olduğumuz banka borcunu ödeyemez isek bu aşamada evimize ve iş yerimize icra gelmesi kaçınılmaz olacaktır.

haciz nedir kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Haciz

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen adınızı yazın